Ogłoszenia 01.12.2019

1. Dziś rozpoczynamy nowy rok liturgiczny i duszpasterski. Upłynie on nam pod hasłem: „Wielka tajemnica wiary” . Podczas tego roku będziemy starali się pogłębiać nasze rozumienie Eucharystii i oddawać szczególną cześć Chrystusowi ukrytemu w Najświętszym Sakramencie.

2. Do licznego udziału w roratach zapraszam dzieci, młodzież i dorosłych. W ten sposób, w blasku światła lampionów roratnych i świec, rozbudźmy w naszych sercach oczekiwanie na przyjście Chrystusa. Niech nie zabraknie podejmowanych dobrowolnych umartwień. Pamiętajmy o wsparciu potrzebujących: dzieci z ubogich rodzin, osób starszych, samotnych, choćby przez zakup świec Caritasu, które są  do nabycia w naszym kościele.

3. Roraty, czyli Msza o świcie ku czci NMP, w naszym kościele odprawiane są codziennie w dni powszednie o godz. 6.30.

4. Rekolekcje adwentowe rozpoczniemy tradycyjnie w III niedzielę Adwentu 15 grudnia. Informujemy wcześniej o terminie rekolekcji, aby każdy mógł wziąć w nich udział planując swoje zajęcia.

5. Dziś o godz. 16.00 zebranie Kół Żywego Różańca.

6. Dziś przed kościołem zbieramy datki na pomoc dla rodzin dotkniętych wojną w Aleppo w Syrii. Fundusz wsparcia można też zasilić każdego dnia wrzucając ofiary do skarbonki na filarach kaplicy. Można też wpłacać na bankowe konto parafii z dopiskiem: „Rodzinom w Aleppo”. 

7. Od niedzieli dzisiejszej, można zaopatrywać się w poświęcone opłatki wigilijne i pocztówki świąteczne. Opłatki te tak jak hostie mszalne wypiekają i przygotowują dla nas ss. Sakramentki z Rynku Nowego Miasta w Warszawie. Są to siostry klauzurowe adorujące nieustannie Najświętszy Sakrament. Wypiek opłatków jest sposobem na utrzymanie sióstr. Dochód  z ich sprzedaż przeznaczony jest również na budowę nowego kościoła. Opłatki można nabyć w garażu obok kaplicy. Tam też jest wyłożona prasa katolicka.  Zapraszamy do lektury. 

8. Parafialna Caritas organizuje świąteczną pomoc dla potrzebujących. Po każdej Mszy św. rozprowadzane są karteczki z nazwami produktów na świąteczną paczkę. Wylosowane produkty można składać do kosza przed ołtarzem MB, oraz w siedzibie Caritasu.

9. Jutro o godz.19.00 spotkanie grupy modlitewnej św. o. Pio. Przy bocznym ołtarzu Matki Bożej każdy może napisać swoją intencję, którą będziemy polecać podczas jutrzejszej modlitwy.

10. W poniedziałek 2 grudnia po Mszy św. wieczornej spotkanie wolontariuszy Caritas. Zapraszamy również chętnych do współpracy.

11. W środę, we wspomnienie św. Barbary, otaczamy modlitwą bezrobotnych i poszukujących pracy.

12. W piątek wspominamy św. Mikołaja. Pamiętamy o tych, którzy obdarują nas upominkami. Dzieci niech szczególnie pamiętają o Roratach w tym dniu.

13. W tym tygodniu przypada I Czwartek miesiąca. Podczas Mszy św. wieczornej modlić się będziemy o dobre i liczne powołania kapłańskie, zakonne i misyjne  z naszej parafii.

14. W I Piątek spowiedź od 6.30 rano i po południu od godz. 16.30 Msza z udziałem dzieci o godz. 17.00. Po Mszy wieczornej o godz. 18.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do godz. 21.00. O godz. 20.30 odśpiewamy Nieszpory o Najświętszym Sakramencie. 

15. W I Sobotę miesiąca o godz. 8.00 Msza św. ku czci Niepokalanego Serca Maryi poprzedzona modlitwą różańcową i adoracją.

16. W przyszłą niedzielę, 8 grudnia, przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny.

17. Informujemy, że krzyż zdemontowany w związku z budową metra powrócił na swoje miejsce przy ul Górczewskiej na wysokości parkingu Tesco. Dziękujemy rodzinie państwa Kowalczyk za odnowienie i konserwację krzyża.

18. Za tydzień ofiary składane na tacę przeznaczone będą na budowę nowego kościoła. W drugą niedzielę Adwentu, przypada też Dzień Modlitw za Kościół na Wschodzie. Po Mszach św. odbędzie się zbiórka do puszek na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.

19. W najbliższym tygodniu z wizytą duszpasterską pragniemy odwiedzić naszych parafian:    

wtorek 3.XII. ul. Górczewska 200 kl. 1-10 
środa 4.XII. ul. Górczewska 200 kl. 11 – 14, Górczewska 200A kl. 1 
czwartek 5.XII. ul. Górczewska 200A kl. 2 - 9 
piątek 6.XII. ul. Górczewska 200B kl. 1 - 4 
sobota 7.XII. ul. Górczewska 200B kl. 5 - 9 
poniedziałek 9.XII.  ul. Górczewska 200C kl. 1 - 5 

Rodziny, które w tym roku będą przyjmować księdza po kolędzie po raz pierwszy prosimy o zgłoszenie:  
- osobiście :w niedzielę po Mszach św. lub w kancelarii parafialnej 
- telefonicznie lub e-mail. 

Kolędę rozpoczynamy od godz. 18. 00, w I piątek od godz. 19.00 a sobotę od godz. 13.00. Bardzo prosimy o pomoc w rozwieszeniu zawiadomień o kolędzie na klatkach schodowych. Stosowne ogłoszenia można odebrać w zakrystii  zaraz po Mszy świętej.

Parafia Świętego Łukasza Ewangelisty
ul. Górczewska 176, 01-460 Warszawa
tel. 22-664 10 99 w godzinach pracy kancelarii
Konto budowy nowego kościoła: 31 1240 2034 1111 0000 0308 3439
Administrator strony: parafia at swlukasz.waw.pl