Niedziela Palmowa ściśle jest związana z tradycją poświęcenia palemek, z którymi przychodzimy na Msze święte. Wynika to z faktu powitania Pana Jezusa na uliczkach Jerozolimy, kiedy to tryumfalnie wjeżdżał na osiołku do miasta, a lud witający Go słał na drodze płaszcze i gałązki palm, którymi również machano na cześć Jezusa wołając: „Hosanna Synowi Dawidowemu; błogosławiony, który przychodzi w imię Pańskie.”

Na pamiątkę tego wydarzenia podczas świętowania Niedzieli Palmowej błogosławimy i kropimy wodą święcona gałązki palemek.

Uroczyste poświęcenie wraz z procesją z palmami odbyło się o godz. 11.30 na placu po spalonym kościele, a następnie udaliśmy się do nowej świątyni, gdzie celebrowaliśmy uroczystą Eucharystię.

Ks. Konrad

Procesja Rezurekcyjna rozpoczęła się zgodnie z wieloletnią tradycją naszej parafii w Niedzielę Zmartwychwstania o świcie o godz. 6.00. Z Najświętszym Sakramentem przeszliśmy od pustego grobu do nowobudowanej świątyni, aby tam wyśpiewać uroczyste Te Deum i sprawować Mszę świętą Rezurekcyjną pod przewodnictwem ks. Proboszcza.

 

Ks. Konrad

Droga Krzyżowa uliczkami Osiedla Przyjaźń

23 marca o godz. 20.00 rozpoczęła się Droga Krzyżowa uliczkami Osiedla Przyjaźń. Wyruszyliśmy z naszego parafialnego kościoła pod przewodnictwem księdza Konrada.

Rozważania i śpiewy do wspólnej modlitwy prowadziła wspólnota Domowego Kościoła. Przez całą drogę krzyż nieśli uczestnicy nabożeństwa, a więc licznie zgromadzona młodzież i wszyscy młodzi duchem….

Ks. Konrad

Droga Krzyżowa z Artystami scen warszawskich

23 marca o godz. 19.00 nasza parafialna wspólnota przeżywała jubileuszową, bo po raz 10, Drogę Krzyżową z aktorami i dziennikarzami scen warszawskich. Teksty rozważań przygotowała nasza parafialna poetka Noemi Joanna Zasada.
Ks. Konrad

Niezwykła Droga Krzyżowa 

Tradycją naszej parafialnej wspólnoty są nabożeństwa Drogi Krzyżowej ulicami naszych osiedli. 16 marca odbyła się parafialna manifestacja wiary, kiedy to z wielkim krzyżem wędrowaliśmy po ulicach Osiedla Górce. Nabożeństwu przewodniczył ksiądz Proboszcz, zaś w rozważania poszczególnych stacji były zaangażowane wszystkie grupy modlitewne i zespoły parafialne. Nad bezpieczeństwem kroczących po osiedlowych uliczkach czuwali funkcjonariusze Policji. Zaskoczyła nas tylko niesamowita pogoda, padał piękny śnieg i była cudowna aura.
Popatrzmy wspólnie na pamiątkowe fotki…
Ks. Konrad

Wielki Czwartek 29 kwietnia 2018r.

Msza święta Wieczerzy Pańskiej rozpoczęła się w naszej parafii o godz. 18.00.
Liturgii przewodniczył ks. Proboszcz, zaś homilię wygłosił ks. Konrad. Główną tematyką tej uroczystej liturgii jest wielka wdzięczność Jezusowi za ustanowienie sakramentów świętych Eucharystii i Kapłaństwa. Obydwa sakramenty są ze sobą bardzo ściśle związane. Nie ma Eucharystii bez sakramentu święceń oraz kapłaństwo pełni służebną funkcję względem Eucharystii. 
Po raz pierwszy w naszej parafialnej wspólnocie odbył się obrzęd umywania nóg 12 mężczyznom na wzór Chrystusa, który "wstał od wieczerzy, przepasał się prześcieradłem i zaczął uczniom umywać nogi".
Na zakończenie Mszy świętej przedstawiciele poszczególnych wspólnot naszej parafii złożyli życzenia kapłanom i ofiarowali kwiaty, zaś większość parafian podjęła się duchowego daru, jakim jest zobowiązanie do całorocznej modlitwy w intencji wylosowanego kapłana posługującego w naszej parafialnej wspólnocie.
Po Mszy świętej Najświętszy Sakrament został przeniesiony procesjonalnie do Ciemnicy.

ks. Konrad.

Parafia Świętego Łukasza Ewangelisty
ul. Górczewska 176, 01-460 Warszawa
tel. 22-664 10 99 w godzinach pracy kancelarii
Konto budowy nowego kościoła: 31 1240 2034 1111 0000 0308 3439
Administrator strony: parafia at swlukasz.waw.pl