1. Z ustanowienia Papieża Franciszka, obchodzimy dziś II Światowy Dzień Ubogich pod hasłem "Biedak zawołał, a Pan go usłyszał" Zapraszamy na Mszę św. o godz. 13.00 podczas której będziemy modlić się w intencji wszystkich ubogich oraz podopiecznych, darczyńców i wolontariuszy Caritas. Parafialna Caritas przy wyjściu z kościoła zbierać będzie ofiary dla najuboższych naszych parafian.

2. Dziś jeszcze Mszą św. o godz. 11.30 rozpocznie się spotkanie w ramach Rodzinnego Świętowania Niedzieli. a później wspólne przygotowywanie świątecznych ozdób bożonarodzeniowych.

3. Jutro o godz. 19.15 w kaplicy katecheza dla rodziców dzieci klas komunijnych.

4. Codziennie w dni powszednie po Mszy wieczornej odmawiamy różaniec i polecamy Bożemu miłosierdziu naszych bliskich zmarłych, których wypisaliśmy na kartach wypominkowych. Ciągle jeszcze można składać imiona naszych zmarłych na wypominki parafialne.

5. W piątek 23 listopada o godz. 18.00 comiesięczna Msza św. ku czci św. O. Pio. Jest to Msza św. zbiorowa, możemy więc jeszcze składać na nią swoje intencje. Po Mszy św. adoracja relikwii Św. O. Pio.

6. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata.

7. Za tydzień na Mszy św. o godz. 11.30 odbędzie się promocja ministrancka. Zapraszamy rodziców ministrantów na Mszę i spotkanie w sali parafialnej po Mszy. Egzamin dla ministrantów młodszych we wtorek godz. 18.30 dla starszych w czwartek godz. 19.

8. W przyszłą niedzielę Skauci Europy z naszej parafii zapraszają rodziny na grę terenową "Powstań Polsko! " organizowaną w Parku Górczewska. Rejestracja i rozpoczęcie gry o 12:30 na placu po spalonym Kościele. Więcej informacji na plakatach.

9. Zapraszamy Małżeństwa i Narzeczonych na Warsztaty Małżeńskie. Temat tegorocznych spotkań : „Kryzys? Może być tylko lepiej czyli co ma zrobić małżeństwo w kryzysie? Spotkania odbędą się 22, 23 i 24 listopada w godz. 19.00 – 21.00 przy katedrze warszawsko-praskiej przy ul. Floriańskiej 3. Można zapisać się przez stronę www. Szczegóły na plakacie na drzwiach kaplicy.

10. Rafał zaprasza na pielgrzymkę do Medjugorie w dn.: 28.12.-03.01. Szczegóły na stronie internetowej i w zakrystii.

11. Można jeszcze nabyć replikę Świecy Niepodległości, którą możemy zapalić na czas modlitwy szczególnie w intencji Ojczyzny.

12. Od wtorku 20 listopada przyjmujemy intencje na Msze św. na następny rok.

13. Za tydzień ofiary składane na tacę będą przeznaczone na budowę nowego kościoła.

14. W garażu obok kaplicy można nabyć wydawnictwa i prasę katolicką. W tym tygodniu polecamy artykuły:
Niedziela – „Po pierwsze: nie szkodzić” – Nowoczesna medycyna nie może stracić swoich korzeni. Ona nadal opiera się na chrześcijańskim, bardzo duchowym myśleniu o człowieku – podkreśla w wywiadzie prof. dr n. med. Leszek Sagan. 
Gość Niedzielny – „Czytajmy maluchom” – dzieci wychowane pośród książek są bardziej pewne siebie, mają większy niż rówieśnicy zasób słownictwa i dobrze rozwiniętą wyobraźnię. 
Idziemy – „Rodzina to moja ostoja” – Mam swoją żoneczkę, rodzineczkę i płyniemy razem. O tym co dla niego w życiu najważniejsze mówi aktor, wiele razy występujący w naszym kościele, Marcin Krawczyk. 
Skała - Duch Św. działający w Kościele i świecie
          - fotorelacja z uroczystości Bierzmowania w naszej parafii
          - fotorelacja z obchodów 100. rocznicy Niepodległości w naszej parafii
          - w Kąciku zdrowia - Fitoterapia - jak się leczyć ziołami w różnych dolegliwościach

Parafia Świętego Łukasza Ewangelisty
ul. Górczewska 176, 01-460 Warszawa
tel. 22-664 10 99 w godzinach pracy kancelarii
Konto budowy nowego kościoła: 31 1240 2034 1111 0000 0308 3439
Administrator strony: parafia at swlukasz.waw.pl