1. Dzisiaj rozpoczynamy Tydzień modlitw o powołania do służby w Kościele. Codziennie będziemy prosić o nowych kapłanów, misjonarzy, osoby konsekrowane. Będziemy modlić się, aby wezwani przez Pana żniwa ochotnym sercem przyjęli powołanie, a także, aby rodziny wspierały tych, których Pan sobie wybrał. Niech błogosławieństwo nowych powołań spocznie również na naszej wspólnocie parafialnej. W naszej parafii w każdy I Czwartek miesiąca podczas Mszy św. wieczornej i adoracji Najświętszego Sakramentu modlimy się o dobre i święte powołania kapłańskie zakonne i misyjne również z naszej parafii.

2. Jutro, w uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, modlimy się za naszą Ojczyznę.

3. Również jutro na Mszy wieczornej wspominamy św. O. Pio. Jest to Msza z intencjami zbiorowymi, można je zatem jeszcze dołączyć. Po Mszy św. adoracja relikwii Świętego.

4.  W środę przypada Święto św. Marka, Ewangelisty. Jest to tradycyjnie dzień modlitw o urodzaje.

5. Nabożeństwo z procesją Drogi Światła odbędzie się w piątek o godz. 19.00. W szczególny sposób zapraszamy do udziału młodzież.

6. Spotkanie przedstawicieli wszystkich grup i wspólnot działających przy naszej parafii odbędzie się jutro o godz. 19.00.

7. Bóg zapłać za ofiary składane na budowę nowego kościoła. Te dzisiejsze złożone na tacę, wpłacane na bankowe konto budowy, czy przekazywane indywidualnie.

8. Za tydzień ofiary złożone na tacę będą przeznaczone na utrzymanie Wyższego Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Warszawie.

9. W garażu obok kaplicy można nabyć prasę i wydawnictwa katolickie. W tym tygodniu polecam następujące artykuły:
„Niedziela” – „W ciszy słychać najlepiej” – Co słychać u Bernardynek klauzurowych w Świętej Katarzynie w Górach Świętokrzyskich.
„Gość Niedzielny” – „Ty też możesz zostać świętym” – papież Franciszek przekonuje, że każdy z nas ma swoją drogę do świętości.  
„Idziemy” – „Czy dziś warto być księdzem?” – plusy i minusy kapłaństwa przedstawia ks. Henryk Zieliński. 
„Skała” - Niedziela Dobrego Pasterza - kogo i jak powołuje dzisiaj Jezus?
              - Powołał ich Pan - sylwetki i historia powołania bliskich nam kapłanów.
              - Parafia Dobrego Pasterza na Woli.
              - Fotorelacja z Rodzinnego Świętowania Niedzieli.
              - Rekolekcje wspólnotowe Przyjaciół Oblubieńca.

Parafia Świętego Łukasza Ewangelisty
ul. Górczewska 176, 01-460 Warszawa
tel. 22-664 10 99 w godzinach pracy kancelarii
Konto budowy nowego kościoła: 31 1240 2034 1111 0000 0308 3439
Administrator strony: parafia at swlukasz.waw.pl