1. Przypowieść o miłosiernym Samarytaninie uświadamia nam, że chrześcijańska miłość do bliźnich wyraża się nie tylko przez gesty, ale sposób postrzegania innych ludzi. Tego nowego patrzenia na człowieka uczy nas Chrystus, nieustannie ofiarując się za nas Ojcu podczas każdej Eucharystii.

2. Trwa pełnia lata, wakacji, urlopów. Pamiętajmy o ciężkim trudzie rolników podczas żniw; pamiętajmy, że każda kromka chleba, to pot i wiele godzin ludzkiej pracy. Szanujmy to i nie przestawajmy im życzyć: „Szczęść Boże”.

3. We wtorek wspominamy Najświętszą Maryję Pannę z góry Karmel. Z tej okazji zachęcamy wszystkich do świadomego noszenia przy sobie znaków przynależności do Chrystusa. Jednym z tych znaków jest szkaplerz lub medalik zawieszony na szyi. Przypominamy, że taki znak powinien być pobłogosławiony przez kapłana i noszony w godny sposób. Pamiętajmy o słowach Chrystusa: „kto się przyzna do Mnie przed ludźmi, do tego Ja przyznam się przed Ojcem moim”.

4. Przypominamy, że w wakacyjne niedziele w naszym kościele nie ma Mszy świętych o godz. 7.00 i 16.00, pozostałe Msze wg. porządku niedzielnego. Godzinki o NMP śpiewamy po Mszy o godz. 8.30. W wakacje kancelaria parafialna czynna jest w poniedziałki, środy i piątki w godz.: 16.00 – 17.30.


5. Bóg zapłać za ofiary złożone budowę nowego kościoła, a w szczególności na hydraulikę. Za te złożone dziś na tacę, wpłacane na bankowe konto budowy, czy przekazywane osobiście.

6. W garażu obok kaplicy można nabyć wydawnictwa i prasę katolicką. W tym tygodniu polecamy następujące artykuły: 
Idziemy – „Tajemnica spowiedzi” – nawet papież nie może zwolnić księdza z tajemnicy spowiedzi. Znaczenie tej tajemnicy objaśnia prof. Janusz Gręźlikowski.
Gość Niedzielny – „Pod płaszczykiem” – czym jest szkaplerz i skąd pochodzi niezwykła moc tych dwóch malutkich skrawków materiału z wizerunkiem Matki Bożej z Góry Karmel i Serca Pana Jezusa
Niedziela – „Moje dziecko nie chodzi do kościoła” – co się stało, że nasz syn odrzuca dziś Kościół? Gdzie popełniliśmy błąd? I co zrobić w takiej sytuacji: pojąć dyskusję, modlić się, czy wyrzucić dziecko z domu?  Zapraszamy do lektury.    

 

Parafia Świętego Łukasza Ewangelisty
ul. Górczewska 176, 01-460 Warszawa
tel. 22-664 10 99 w godzinach pracy kancelarii
Konto budowy nowego kościoła: 31 1240 2034 1111 0000 0308 3439
Administrator strony: parafia at swlukasz.waw.pl