1. Mając na uwadze sytuację zagrożenia pandemią koronawirusa, zachęcamy wszystkich naszych parafian do przeżywania z wiarą tych trudnych dni próby i doświadczenia. Wierzymy, że to wszystko co nas teraz spotyka wymaga wielkiej ufności w Opatrzność Bożą i naszej ogromnej modlitwy do Boga o oddalenie epidemii.

2. Kościół od ponad dwóch tysięcy lat służy osobom potrzebującym i chorym, nawet w czasach epidemii, nie rezygnując z głoszenia Ewangelii oraz sprawowania sakramentów świętych. Dlatego nasz kościół pozostaje nadal otwarty na indywidualną modlitwę przed Najświętszym Sakramentem. Msze św. są odprawiane wg stałego porządku. Prosimy, aby uczestniczyli w nich ci, którzy zamawiali intencję, oraz ci którzy czują się na siłach, aby wziąć w nich udział. Nieobecność w kościele na Mszy niedzielnej w tych warunkach nie jest grzechem, a czasami jest podyktowana dobrze pojętą miłością bliźniego.

3. Prosimy zwłaszcza osoby starsze, osoby mające objawy przeziębienia czy grypy, a także dzieci i młodzież oraz innych kierujących się słuszną obawą i roztropnością do pozostania w domach i łączenia się duchowego w modlitwie.

4. W piątki o godz. 18.30 jest odprawiona Droga Krzyżowa, a w niedzielę o godz. 17.00 – nabożeństwo Gorzkich Żali. Już dziś Gorzkie Żale z naszego kościoła będą transmitowane on-line na parafialnym Facebooku. Niestety rekolekcje wielkopostne, które planowaliśmy rozpocząć  od dzisiejszej niedzieli zostały odwołane.

5. W piątek po wieczornej Mszy św. i Nabożeństwie Drogi Krzyżowej możliwość indywidualnej adoracji Najświętszego Sakramentu i przystępowania do Sakramentu Pokuty i Pojednania.

6. Na czas epidemii zawieszamy nasze spotkania w grupach i wspólnotach. Zachęcamy do wsłuchiwania się w Słowo Boże, korzystania z transmisji Mszy św. w radiu i telewizji i modlitwy we własnych domach.

7. W sprawach kancelaryjnych prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy, w wyjątkowo ważnych sprawach prosimy o kontakt osobisty po wieczornej Mszy św.

Zawierzamy Was wszystkich Miłosiernemu Bogu i opiece Matki Bożej.

 

Parafia Świętego Łukasza Ewangelisty
ul. Górczewska 176, 01-460 Warszawa
tel. 22-664 10 99 w godzinach pracy kancelarii
Konto budowy nowego kościoła: 31 1240 2034 1111 0000 0308 3439
Administrator strony: parafia at swlukasz.waw.pl