1. Z ustanowienia Papieża Franciszka, obchodzimy dziś III Światowy Dzień Ubogich. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 13.00 podczas której będziemy modlić się w intencji wszystkich ubogich, oraz podopiecznych, darczyńców i wolontariuszy Caritas. Parafialna Caritas przy wyjściu z kościoła zbierać będzie ofiary dla najuboższych naszych parafian.

2. Jutro o godz. 19.00 w kaplicy katecheza dla rodziców dzieci klas komunijnych.

3. Mężczyzn, którzy kiedyś byli ministrantami i lektorami, a chcieliby wrócić do swojej pasji, zapraszamy na spotkanie w poniedziałek 25 listopada, godz. 19.00 w kaplicy. Zapraszamy także tych, którzy  dopiero w dorosłym wieku chcieliby podjąć się tej świętej służby. 

4. Codziennie w dni powszednie po Mszy wieczornej odmawiamy różaniec i polecamy Bożemu miłosierdziu naszych bliskich zmarłych, których wypisaliśmy na kartach wypominkowych. Ciągle jeszcze można składać imiona naszych zmarłych na wypominki parafialne.

5. W czwartek, 21 listopada w liturgii wspominamy Ofiarowanie Najświętszej Maryi Panny.

6. Zbliżamy się do końca roku liturgicznego. Przyszła niedziela, 24 listopada to uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata, ostatnia niedziela przed Adwentem.

7. Przyjmujemy już intencje Mszy św. na przyszły rok.

8. Za tydzień ofiary składane na tacę będą przeznaczone na budowę nowego kościoła.

9. Pragniemy jak najlepiej przygotować się do uroczystości beatyfikacji pasterza naszej diecezji kard. Stefana Wyszyńskiego Prymasa Tysiąclecia...W domu Arcybiskupów Warszawskich przy ul. Miodowej 17/19 odbędą się debaty z cyklu “Myśląc z Wyszyńskim” które będą poświęcone nauczaniu kard. Stefana Wyszyńskiego  i podejmą aktualne tematy będące wyzwaniami dla człowieka, społeczeństwa i Kościoła.

Pierwsze spotkanie odbędzie się 21 listopada 2019 roku o godzinie 18.00. W debacie pt. „Dlaczego Prymas Tysiąclecia? Co zawdzięczamy kard. Stefanowi Wyszyńskiemu?” wezmą udział      prof. dr hab. Antoni Dudek, prof. dr hab. Jan Żaryn oraz dr Ewa Czaczkowska.

Spotkania z tego cyklu będą miały charakter otwarty i będą odbywały się z udziałem ekspertów, w tym historyków i biografów, w każdy trzeci czwartek miesiąca, od listopada br. do maja 2020 roku

W ramach cyklu “Myśląc z Wyszyńskim” zaplanowano siedem spotkań. Formuła każdego z nich będzie podobna. Po krótkim wprowadzeniu uczestnicy wysłuchają 20-minutowego wykładu przygotowanego przez głównego prelegenta. Następnie głos zabiorą dwaj inni prelegenci, a po ich wystąpieniach przewidziano dyskusję z możliwością zadawania pytań z sali. Debatę podsumują prelegenci.

Organizatorem debat jest Archidiecezja Warszawska wspólnie z zaproszonymi do tego projektu instytucjami. Odpowiedzialność za przygotowanie spotkań spoczywa na takich podmiotach jak: Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego, Papieski Wydział Teologiczny w Warszawie, Instytut Prymasowski, Muzeum Jana Pawła II i kard. Stefana Wyszyńskiego oraz Centrum Myśli Jana Pawła II. Szczegóły na plakacie.

Natomiast w naszej parafii każdego 28 dnia miesiąca o godz. 18.00 będzie odprawiona Msza św. o błogosławione owoce beatyfikacji Prymasa Tysiąclecia.

10. Jeszcze jedno zaproszenie: Jeśli męczy Cię przedświąteczna gonitwa, jeśli śledzik, uszka i makowiec już Ci nie wystarczają, jeśli pragniesz, by Twoim dzieciom święta kojarzyły się z czymś więcej niż z czerwonym krasnalem, jeśli chciałbyś, by te święta naprawdę były święte, to zapraszamy Cię na weekendowe rekolekcje adwentowe w dn. 6 - 8 grudnia do ośrodka rekolekcyjnego pod Białobrzegami radomskimi. Szczegóły na plakacie na drzwiach naszej kaplicy. 

11. W garażu obok kaplicy można nabyć prasę katolicką. W tym tygodniu polecam następujące artykuły:

 

 - o tym dlaczego Anioł Stróż nie uchronił O.Pio.   
 - „Dar starości” – niektórzy mówią, że starość się Panu Bogu nie udała. Coraz częściej jednak można zobaczyć tych, którzy w „późnej młodości” widzą błogosławieństwo i swoją szansę.
 - „Przeciw manipulacji” – czy ksiądz ma prawo prosić policję o pomoc, gdy ktoś profanuje nasze świętości. 
 
- Światowy Dzień Ubogich
- Jałmużnik Papieski - kardynał Konrad Krajewski
- chór parafialny
- fotorelacja z Parafialnych Śpiewanek Patriotycznych

Zapraszamy do lektury.

 

Parafia Świętego Łukasza Ewangelisty
ul. Górczewska 176, 01-460 Warszawa
tel. 22-664 10 99 w godzinach pracy kancelarii
Konto budowy nowego kościoła: 31 1240 2034 1111 0000 0308 3439
Administrator strony: parafia at swlukasz.waw.pl