1. Dziś obchodzimy Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Modlitwą wspieramy wszystkich, którzy z powodu wojny, prześladowań i innych trudności musieli opuścić rodzinny kraj, aby doświadczali życzliwości i odpowiedniej pomocy w nowych środowiskach.

2. W czwartek, 29 września, przypada święto Świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała. Święci Archaniołowie to szczególni Boży posłańcy. Niech ich wstawiennictwo wyprasza nam Bożą opiekę.

3. W piątek, 30 września, w liturgii wspominamy Św. Hieronima, który całe życie poświęcił poznawaniu Pisma Świętego. Przetłumaczył Biblię z języka greckiego na język łaciński (tzw. „Wulgata”). Pozostawił ważną myśl, że „Nieznajomość Pisma Świętego jest nieznajomością Chrystusa”. 

4. W najbliższą sobotę rozpoczniemy październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Zapraszamy wszystkich do udziału w nabożeństwie różańcowym codziennie po Mszy św. wieczornej o godz. 18.00. Dzieci zapraszamy na modlitwę różańcową w poniedziałki, środy i piątki o godz. 17.30. Osoby, które nie mogą przybyć na tę modlitwę do świątyni, zapraszamy, aby modlić się na różańcu w domu. 

5. Tego dnia w liturgii Kościoła będziemy wspominać Św. Teresę od Dzieciątka Jezus, nazywaną Małą Tereską, patronkę misji.

6. W sobotę przypada także I Sobota miesiąca. Nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny o godz. 8.00.

7. Nowy kurs przygotowujący do Bierzmowania (klasy VIII i dotychczas niebierzmowani) rozpocznie się dziś 25 września o godz. 19.00 w kaplicy. Na to spotkanie zapraszamy młodzież z rodzicami. Dorosłych, którzy z różnych przyczyn nie przystąpili jeszcze do Bierzmowania zapraszamy na spotkanie jutro w poniedziałek 26 września na godz. 19.00.

8. Kurs Przedmałżeński rozpoczniemy we wtorek 27 września o godz.19.30 w kaplicy.

9. Za tydzień comiesięczna zbiórka do puszek na pomoc rodzinom dotkniętych wojną w Aleppo w Syrii.

10. „Bóg zapłać” za ofiary składane na budowę nowego kościoła. Te dzisiejsze złożone na tacę, jak również wpłacane na bankowe konto budowy, czy przekazywane osobiście. 

11. Dziękuję wszystkim, którzy znaleźli czas na wczorajsze sprzątanie naszej świątyni. 

12. W prezbiterium zamontowaliśmy czterometrowy krzyż wykonany metodą ikonopisania. Chcemy go jeszcze odpowiednio podświetlić i dokonać uroczystego poświecenia w odpust parafialny 18 października. Ale wcześniej trzeba za dzieło zapłacić. Całkowity koszt wyniósł 12 tyś. zł z czego połowa to koszt odpowiednio przygotowanego, wysezonowanego klejonego drewna. Za tydzień ofiary składane na tacę będą przeznaczone na ten cel, tak by każdy mógł czuć się ofiarodawcą tego krzyża. Można też wpłacać na konto bankowe parafii z dopiskiem: „Na krzyż”.

13. W garażu obok kaplicy możemy nabyć prasę katolicką.

 

Parafia Świętego Łukasza Ewangelisty
ul. Górczewska 176, 01-460 Warszawa
tel. 22-664 10 99 w godzinach pracy kancelarii
Konto budowy nowego kościoła: 31 1240 2034 1111 0000 0308 3439
Administrator strony: parafia at swlukasz.waw.pl