1. Dziś przypada Dzień Środków Społecznego Przekazu. Pamiętajmy w naszych modlitwach o dziennikarzach, reporterach i wszystkich pracujących w różnego rodzaju mediach, by stawali się przekazicielami prawdy i trwałych, nieprzemijających wartości. Sami zaś  starajmy się sięgać po prasę katolicką.

2. Przez całą dzisiejszą niedzielę mamy możliwość adorowania relikwii Krzyża naszego Zbawiciela Jezusa Chrystusa. Po skończonej Mszy św. będzie możliwość adoracji przez ucałowanie relikwii.

3. We wtorek, 17 września przypada kolejna rocznica napaści Związku Radzieckiego na Polskę w 1939 roku. Wspominamy wszystkich poległych na Wschodzie, deportowanych i zamęczonych na Syberii i w innych miejscach kaźni. Prosimy miłosiernego Boga o pokój i zgodę między narodami.

4. W środę 18 września w liturgii obchodzimy Święto św. Stanisława Kostki, patrona naszej Ojczyzny, archidiecezji, oraz dzieci i młodzieży, a w sobotę 21 września Święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty. 

5. W następny poniedziałek, 23 września, Kościół wspomina św. O. Pio wielkiego czciciela Eucharystii i Matki Najświętszej. W naszym kościele uroczysta Msza św. ku czci św. O. Pio odbędzie się o godz. 18.00. Jest to Msza zbiorowa, możemy zatem jeszcze zamawiać intencje przez przyczynę Świętego. Po Mszy św. adoracja relikwii.

6. Kurs przedmałżeński zaczynamy 24 września o godzinie 19.30 Nie ma potrzeby wcześniejszego zapisywania się. Wystarczy obecność na pierwszym spotkaniu.

7. * Przygotowujących się do Sakramentu Bierzmowania zapraszamy na pierwsze powakacyjne spotkanie w czwartek
      19 września na godz. 19.00. 
    * Nowy kurs przygotowujący do Bierzmowania (klasy VIII, klasy I i wszyscy dotychczas niebierzmowani) rozpocznie
       się 26 września o godz. 19.00.
    * Dorosłych, którzy z różnych przyczyn nie przystąpili jeszcze do Bierzmowania zapraszamy na spotkanie również
       w następny czwartek 26 września na godz. 20.00.

8. Za tydzień ofiary składane na tacę przeznaczone będą na budowę nowego kościoła.

9. W garażu obok kaplicy można nabyć prasę i wydawnictwa katolickie. Zachęcamy do lektury. W tym tygodniu polecamy następujące artykuły:
Niedziela -  „Fajna Msza ?” – internauci polecają sobie fajne filmy, fajne restauracje, fajne miejsca na wyjazd i… fajne Msze św. Jakie są kryteria takiej „fajności”? Co się musi wydarzyć na liturgii, żeby zasłużyła na takie miano? A przede wszystkim – skąd się w ogóle biorą takie poszukiwania?
Idziemy – „Polska i krzyż” – o miejscach szczególnego kultu Krzyża Chrystusowego w Polsce.
Gość Niedzielny – „Gdy dziecko idzie złą drogą” -  jak reagować, gdy dzieci dokonują złych życiowych wyborów.

Zapraszamy do lektury.

 

Parafia Świętego Łukasza Ewangelisty
ul. Górczewska 176, 01-460 Warszawa
tel. 22-664 10 99 w godzinach pracy kancelarii
Konto budowy nowego kościoła: 31 1240 2034 1111 0000 0308 3439
Administrator strony: parafia at swlukasz.waw.pl