1. Wiarę w jednego Boga w Trzech Osobach wyznajemy za każdym razem, kiedy czynimy znak krzyża świętego. Niech zatem każdy znak krzyża będzie wykonywany właśnie z tą świadomością, że dotykamy niepojętej tajemnicy, niech będzie zawsze naszym odważnym wyznaniem wiary w Ojca i Syna, i Ducha Świętego – jednego Boga w Trójcy Osób.

2. Dziś przypada XVI Święto Dziękczynienia, pod hasłem Dziękujemy za czyniących pokój. Podczas każdej Mszy Św. odmówimy Akt Dziękczynienia i Zawierzenia Opatrzności Bożej. O godz. 12:00 w Świątyni Opatrzności Bożej w Wilanowie zostanie odprawiona centralna uroczysta Msza św. z udziałem Episkopatu Polski. Wcześniej o godz. 7.40 z placu Marszałka Józefa Piłsudskiego wyruszyła procesja z relikwiami Błogosławionego Stefana Wincentego Frelichowskiego kapłana i męczennika, i przejdzie Traktem Królewskim do Świątyni Opatrzności Bożej. Jak co roku, dziś po Mszach św. przeprowadzana jest przed kościołem zbiórka ofiar do puszek na dokończenie budowy Sanktuarium Świątyni Opatrzności Bożej w Wilanowie. Za każdą ofiarę składamy serdeczne Bóg zapłać.

3. Trwa miesiąc czerwiec w którym tradycyjnie są odprawiane nabożeństwa do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach czerwcowych, które są odprawiane codziennie po Mszy św. wieczornej o godz. 18.00.

4. Dziś o godz. 16.00 zebranie kół Żywego Różańca.

5. W czwartek, 8 czerwca będziemy obchodzić Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Uczestnicząc w tym dniu w procesji publicznie wyznajemy wiarę w ukrytego w Hostii Jezusa Chrystusa. Msze Święte zostaną odprawione o godz. 7.00, 8.30, 10.00 i 18.00. Po Mszy św. o godz. 10.00 wyruszymy w procesji z Jezusem Eucharystycznym do czterech ołtarzy po ulicach naszej parafii. Prosimy o przygotowanie ołtarzy, sztandarów, feretronów i chorągwi, udekorowanie naszych domów i trasy procesji. Do udziału w procesji zapraszamy dzieci pierwszokomunijne i rocznicowe w swoich strojach. Dziewczynki pierwszokomunijne i rocznicowe, ale też i te trochę młodsze i starsze zapraszamy do sypania kwiatków.
Przypominamy, że jest to uroczystość, w którą katolicy są zobowiązani do uczestnictwa we Mszy Świętej.

6. Tegoroczna trasa procesji prowadzi pasażem wzdłuż bloków Bolkowska 1, 1A, 1B itd, Siodlarską – I ołtarz naprzeciw apteki, dalej ul. Ziębicką, Szlifierską, II ołtarz w okolicach kapliczki przy ul. Baborowskiej, Górczewską – III ołtarz w zabytkowej bramie, Konarskiego, Bolkowską – IV ołtarz na terenie zielonym przed kościołem.  Za poszczególne ołtarze odpowiedzialne są grupy:
I – KŻR, II – Skauci, III – Oblubieńcy Chrystusa, IV – Kościół Domowy.

Proszę wszystkich Parafian o włączenie się w budowę i przygotowanie ołtarzy w środę po Nabożeństwie Czerwcowym.  

7. W czasie Oktawy Bożego Ciała, po Mszy św. wieczornej śpiewamy Nieszpory o Najświętszym Sakramencie.

8. W piątek 9 czerwca Ks. Kard. Kazimierz Nycz udziela na terenie naszej Archidiecezji dyspensy od wstrzemięźliwości spożywania pokarmów mięsnych. Osoby korzystające z dyspensy powinny ofiarować dowolną modlitwę według intencji Ojca Świętego.

9. Spotkanie Caritas odbędzie się w poniedziałek po wieczornej Mszy św. i nabożeństwie czerwcowym.

10. Dziewczynki, które jako bielanki pragną sypać kwiatki na procesji Bożego Ciała, zapraszamy razem z rodzicami na spotkanie we wtorek, 6 czerwca o g. 19.00 przy kościele.

11. Odprawa liturgiczna przed Bożym Ciałem dla lektorów i ministrantów odbędzie się w środę, 7 czerwca. o g. 19.00.

12. Msza św. dla młodzieży kończącej I rok przygotowania do Sakramentu Bierzmowania odbędzie się w następną niedzielę, 18 czerwca o g. 16.00.

13. W następną niedzielę młodzi wolontariusze będą kwestować na rzecz hospicjum, które opiekuje się pacjentami z naszej dzielnicy. Potrzeby są b. duże stąd prośba o pomoc. Będzie można też zakupić obrazki p. Wojtka - koordynatora akcji charytatywnej.

14. Dziś comiesięczna zbiórka w ramach programu Caritas Polska „ Rodzina – Rodzinie” dla rodzin dotkniętych wojną na Ukrainie. Tym razem datki prosimy wrzucać do amfory na stopniach ołtarza. Fundusz wsparcia można też zasilić każdego dnia wrzucając ofiary do skarbonki na filarze kaplicy. Można też wpłacać na bankowe konto parafii z dopiskiem: „Rodzina Rodzinie”.

15. Za tydzień ofiary składane na tacę przeznaczone będą na budowę nowego kościoła.

16. W garażu obok kaplicy jest wyłożona prasa katolicka. Zachęcamy do lektury.

 

Parafia Świętego Łukasza Ewangelisty
ul. Górczewska 176, 01-460 Warszawa
tel. 22-664 10 99 w godzinach pracy kancelarii
Konto budowy nowego kościoła: 31 1240 2034 1111 0000 0308 3439
Administrator strony: parafia at swlukasz.waw.pl