1. Dziś rozpoczynamy nowy rok liturgiczny i duszpasterski. Przeżyjemy go pod hasłem: „Uczestniczę we wspólnocie Kościoła”

2. Dziś parafia nasza przeżywa wizytację kanoniczną Bp Tadeusza Pikusa. Ks. Biskup będzie uczestniczył we Mszy św. o godz. 10,00. 11.30 i odprawi w intencji parafian sumę o godz. 13.00.

3. Do licznego udziału w roratach, sprawowanych w naszym kościele codziennie o godz. 6.30, zapraszam dzieci, młodzież i dorosłych. W ten sposób, w blasku światła lampionów roratnych i świec, rozbudźmy w naszych sercach oczekiwanie na przyjście Chrystusa. Niech nie zabraknie podejmowanych dobrowolnych umartwień, zwłaszcza powstrzymania się od hucznych zabaw. Pamiętajmy o wsparciu potrzebujących: dzieci z ubogich rodzin, osób starszych, samotnych,
choćby przez zakup świec Caritasu, które są do nabycia w naszym kościele.

4. Roraty, czyli Msza o świcie ku czci NMP, w naszym kościele odprawiane są codziennie w dni powszednie o godz. 6.30. W tym roku na Roratach będziemy budowali w naszych sercach stajenkę dla Dzieciątka Jezus. Pomoże w tym św. Franciszek, który 800 lat temu pierwszy zbudował stajenkę. 

5. Rekolekcje adwentowe rozpoczniemy za tydzień 10 grudnia. Nauki wygłosi ks. Rafał Masztalerz, misjonarz miłosierdzia i proboszcz parafii Różanka w diecezji świdnickiej. Z programem rekolekcji możemy zapoznać się już dziś na plakatach umieszczonych przy wejściach do kościoła. 

6. Od niedzieli dzisiejszej, można zaopatrywać się w poświęcone opłatki wigilijne. 

7. Jutro po Mszy wieczornej spotkanie parafialnej Caritas. 

8. W tym tygodniu przypada I Czwartek miesiąca. Podczas Mszy św. wieczornej modlić się będziemy o dobre i liczne powołania kapłańskie i zakonne z naszej parafii. 

9. W piątek 8 grudnia przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze Święte w naszym kościele o godz. 6.30, 7.30 i 18.00. Z racji uroczystości nie obowiązuje nas tego dnia wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Zapraszamy na „Godzinę Łaski” na godz. 12.00.

10. Informujemy, że Metropolita Warszawski, kard. Kazimierz Nycz mianował wikariuszem naszej parafii Ks. Kamila Stawińskiego. Serdecznie witamy w naszej wspólnocie parafialnej ks. Kamila i życzymy, by jak najszybciej poczuł się u nas jak w swoim domu. 

11. Przed kościołem ministranci zbierają datki na pomoc rodzinom dotkniętym wojną w ramach akcji Caritas Polska Rodzina-Rodzinie. Tym razem z naszą pomocą przenosimy się na Bliski Wschód spiesząc z pomocą dotkniętym tragedią wojny w Palestynie. 

12. Za tydzień ofiary składane na tace przeznaczone będą na dokończenie budowy naszego kościoła.
W drugą niedzielę Adwentu, przypada też Dzień Modlitw za Kościół na Wschodzie. Po Mszach św. odbędzie się zbiórka do puszek na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie. 

13. W garażu obok kaplicy można nabyć prasę katolicką i zaopatrzyć się w poświęcone opłatki.

 

Parafia Świętego Łukasza Ewangelisty
ul. Górczewska 176, 01-460 Warszawa
tel. 22-664 10 99 w godzinach pracy kancelarii
Konto budowy nowego kościoła: 31 1240 2034 1111 0000 0308 3439
Administrator strony: parafia at swlukasz.waw.pl