1. Pan Jezus przypomina swoim uczniom o obowiązku odpoczynku po pracy. Gdy jednak wielki tłum znowu gromadzi się przy nich, Jezus od razu zaczyna nauczać. Odpoczynek jest konieczny do nabrania sił do dalszej pracy. Pobyt na urlopie nie zwalnia nas nigdy od czynienia dobra, jeżeli tylko nadarza się ku temu sposobność.

2. Dzisiaj po Mszach Świętych błogosławimy kierowców i ich pojazdy z okazji przypadającego w środę wspomnienia Św. Krzysztofa. Wszystkich, którzy pragnęliby poświęcić swój pojazd prosimy o przejazd przed kaplicą ulicą Bolkowską w kierunku do ul. Konarskiego.

3. Jutro, 23 lipca, wieczorna Msza św. o godz. 18.00 będzie sprawowana ku czci św. O. Pio. Po Mszy św. adoracja relikwii. Na tę Mszę św. można jeszcze składać intencje ku czci św. O. Pio.

4. W czwartek, 26 lipca, w liturgiczne wspomnienie dziadków Pana Jezusa, Świętych Anny i Joachima, na wieczorną Eucharystię zapraszamy naszych seniorów. Będzie to specjalny dzień modlitwy i wdzięczności za nasze babcie i dziadków.

5. Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby budowy nowego kościoła; te dzisiejsze złożone na tacę, wpłacane na bankowe konto budowy, czy przekazywane osobiście.

6. Przypominamy, że w wakacyjne niedziele w naszym kościele nie ma Mszy świętych o godz. 7.00 i 16.00, pozostałe Msze wg porządku niedzielnego. Godzinki o NMP śpiewamy po Mszy św. o godz. 8.30. W wakacje kancelaria parafialna jest czynna w poniedziałki, środy i piątki w godzinach 16.00 - 17.30.


7. Zapisy na pieszą pielgrzymkę na Jasną Górę są przyjmowane w kościele akademickim św. Anny.

8. Do skarbonek na filarach możemy wrzucić datki „ na chleb dla pielgrzymów”.                                                                                                            

Parafia Świętego Łukasza Ewangelisty
ul. Górczewska 176, 01-460 Warszawa
tel. 22-664 10 99 w godzinach pracy kancelarii
Konto budowy nowego kościoła: 31 1240 2034 1111 0000 0308 3439
Administrator strony: parafia at swlukasz.waw.pl