1. W Tygodniu Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan prosimy dobrego Boga, aby wszyscy wyznawcy Chrystusa stanowili „jedno serce i jednego ducha”, dając w ten sposób czytelne świadectwo wobec świata.

2. W Panamie trwają Światowe Dni Młodzieży. Zapraszamy do śledzenia relacji ze spotkania papieża z młodzieżą oraz do modlitwy w intencji papieża i młodych całego świata.

3. W poniedziałek obchodzimy Dzień Babci, a we wtorek Dzień Dziadka. Wszystkim składamy najserdeczniejsze życzenie i zapraszamy do szczególnej modlitwy za bliskich naszym sercom babcie i dziadków podczas Mszy Świętych wieczornych. 

4. W środę 23 stycznia przypada 6 rocznica śmierci kard. Józefa Glempa.  O godz. 19:00 w Archikatedrze Warszawskiej: Msza św. w intencji zmarłego przed sześciu laty biskupa Warszawy. 

5. W środę 23 stycznia o godz. 18.00 Msza św. ku czci św. O. PioPo Mszy adoracja  relikwii.

6. W następną niedzielę, 27 stycznia 2019 r. od godz. 14.00 do 22.00 w Świątyni Opatrzności Bożej w Wilanowie odbędzie się spotkanie młodych „Panama w Warszawie” w łączności z 34. Światowymi Dniami Młodzieży. Będzie to okazja do wspólnej modlitwy z Papieżem Franciszkiem i młodzieżą obecną w tych dniach w Panamie. Konferencję wygłosi abp Grzegorz Ryś, całość poprowadzi raper i prezenter telewizyjny Michał „PAX” Bukowski. Podczas spotkania przewidziana jest Eucharystia, wspólne czuwanie przy ikonie Matki Bożej, uwielbienie, a także łączenie się na żywo z młodzieżą w Panamie. Szczegóły spotkania zamieszczone są na plakacie. Młodych zainteresowanych uczestnictwem w tym spotkaniu zapraszamy po Mszy św. do zakrystii.

7. Za tydzień ofiary składane na tacę będą przeznaczone na budowę kościoła.

8. Zapraszamy na pielgrzymkę do Gruzji w czerwcu. Szczegóły w zakrystii i na stronie internetowej.

9. Gościmy dziś w naszej parafii duet – Weronikę Surę - akordeon, oraz Kamila Radzimowskiego - duduk. Artyści zagrają po Mszy św. 2 utwory z najnowszej płyty ,,Zrobiono w niebie”.  Przy wyjściu z  kościoła  jest możliwość nabycia płyty CD. z utworami artystów.

10. W garażu obok kaplicy można nabyć prasę i wydawnictwa katolickie. Są też komplety kolędowe, kropidła , woda święcona, gromnice. Caritas Polska przekazała też kalendarze syryjskie w podziękowaniu wszystkim, którzy co miesiąc wspierają akcję „Rodzina Rodzinie”.
W tym tygodniu polecamy artykuły: 
„Niedziela” – „Próba sekularyzacji polskiej szkoły”  - środowiska lewicowe usiłują ograniczyć dostęp uczniów do nauczania religii w szkole. Takie postulaty bliższe są PRL-owi niż rozwiązaniom stosowanym obecnie w krajach europejskich.
„Kolęda w wielkim mieście” - jak wizyta duszpasterska wygląda w naszym mieście, a nawet w naszej parafii ze zdjęciami z naszej parafii 
”Idziemy” – „Jak zatrzymać zło?” – to ważne, że w obliczu dramatu śmierci wielu potrafi przejść ponad partyjnymi sporami. Wielu, chociaż nie wszyscy…
„Gość Niedzielny” – „Nastolatek Gagatek?” - jakimi zasadami się kierować, by wesprzeć nastolatka w trudnym procesie dojrzewania? W „Gościu Niedzielnym” dołączono obrazek z modlitwą dziadków za wnuki, a w „Małym Gościu” obrazek z modlitwą wnuka za babcię i dziadka.  
„Skała” - rozmowy babci z wnukiem z okazji Dnia Babci i Dziadka
               - sprawozdanie z działalności Parafialnej Caritas w 2018 roku
               - w Kąciku zdrowia - naturalna medycyna św. Hildegardy z Bingen
               - fotorelacja z koncertu Parafialnej Scholi Dziecięcej - "Wyśpiewana Opowieść o Bożym Narodzeniu"
               - opłatek skautów środowiska bemowskiego 

11. Dziękujemy mieszkańcom bloków przy ul. Szlifierska 4A, 21, Arki Bożka 1, Strońska 1, 3, Babimojska 11, 13, Zaborowska 2, Kluczborska 4, 7, 9, 11 za życzliwe przyjęcie nas po kolędzie i ofiary złożone na budowę kościoła. 

12. W najbliższym tygodniu z wizytą duszpasterską pragniemy odwiedzić naszych parafian zamieszkałych: 
poniedziałek 21.I. ul. Grodkowska 6  
wtorek 22.I. ul. Kluczborska 1, 5  
środa 23.I. ul. Grodkowska 4, 15 
czwartek 24.I. ul. Marynin 25A, B i domki przy ul. Marynin 
piątek 25.I. ul. Baborowska 5, 7 
sobota  26.I. ul. Budy 1, 3 
poniedziałek 28.I. ul. Budy 5, Górczewska 156

Rodziny, które w tym roku będą przyjmować księdza po kolędzie  po raz pierwszy prosimy o zgłoszenie
- osobiście: w niedzielę po Mszach św. lub w kancelarii parafialnej 
- telefonicznie lub e-mail.

Kolędę rozpoczynamy codziennie o godz. 1800 a w sobotę o godz. 13.00.
Prosimy o pomoc w rozwieszeniu na klatkach schodowych informacji o kolędzie. Stosowne zawiadomienia można odebrać po każdej Mszy   w zakrystii.

 

Parafia Świętego Łukasza Ewangelisty
ul. Górczewska 176, 01-460 Warszawa
tel. 22-664 10 99 w godzinach pracy kancelarii
Konto budowy nowego kościoła: 31 1240 2034 1111 0000 0308 3439
Administrator strony: parafia at swlukasz.waw.pl