1. Dzisiaj, w Uroczystość Trójcy Przenajświętszej, ze szczególną czcią Kościół wypowiada modlitwę: „Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu…”. Warto też zdać sobie sprawę, że ile razy świadomie i pobożnie wykonujemy znak krzyża, modlitewnie wielbimy Trójcę Przenajświętszą – jednego Boga w trzech Osobach.
 2. W dniu dzisiejszym obchodzimy Dzień Matki. Serdeczną pamięcią obejmujemy nasze drogie mamy, te żyjące i te, które Pan Bóg powołał już do siebie. Dziękujemy za ich dobre serca i ręce, a także prosimy o potrzebne łaski w ich codziennym trudzie.
 3. To już ostatni tydzień maja. Zachęcamy do udziału w Nabożeństwach Majowych, które odprawiamy codziennie o godz. 18.30 w kościele, a w niedziele o godz. 20.30 przy kapliczkach naszej parafii. Dziś spotykamy się przy ul. kapliczce przy ul. Szlifierskiej/Baborowskiej
 4. Od soboty zapraszamy na Nabożeństwa Czerwcowe odprawiane po Mszy wieczornej.
 5. W czwartek, 30 maja będziemy obchodzić Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Uczestnicząc w tym dniu w procesji publicznie wyznajemy wiarę w ukrytego w Hostii Jezusa Chrystusa. Msze Święte zostaną odprawione o godz. 7.00, 8.30, 10.00 i 18.00. Po Mszy św. o godz. 10.00 wyruszymy w procesji z Jezusem Eucharystycznym do czterech ołtarzy po ulicach naszej parafii.
  Prosimy o przygotowanie ołtarzy, sztandarów, feretronów i chorągwi, udekorowanie naszych domów i trasy procesji. Do udziału w procesji zapraszamy dzieci pierwszokomunijne i rocznicowe w strojach komunijnych. Dziewczynki pierwszokomunijne i rocznicowe, ale też i te trochę młodsze  i starsze zapraszamy do sypania kwiatków.
  Przypominamy, że jest to uroczystość, w którą katolicy są zobowiązani  do uczestnictwa we Mszy Świętej.
 6. Tegoroczna trasa procesji prowadzi pasażem wzdłuż bloków Bolkowska 1, 1A, 1B itd, Siodlarską – I ołtarz naprzeciw apteki, dalej ul. Ziębicką, Szlifierską, II ołtarz w okolicach kapliczki przy ul. Baborowskiej, Górczewską – III ołtarz w zabytkowej bramie, Konarskiego, Bolkowską – IV ołtarz na stopniach kościoła. Za poszczególne ołtarze odpowiedzialne są grupy: I – KŻR , II – Skauci Europy, III – Oblubieńcy Chrystusa, IV – Kościół Domowy. Proszę wszystkich Parafian o włączenie się w budowę i przygotowanie ołtarzy w środę po Nabożeństwie Czerwcowym/. 
 7. W czasie Oktawy Bożego Ciała, po Mszy św. wieczornej śpiewamy Nieszpory o Najświętszym Sakramencie.
 8. W sobotę, 1 czerwca, przypada Międzynarodowy Dzień Dziecka. Pragniemy w tym dniu otoczyć naszą modlitwą wszystkie dzieci, do czego zachęcamy też wszystkich parafian.
 9. W tym tygodniu przypada I Sobota miesiąca. O godz. 8.00 Msza św. ku czci Niepokalanego Serca Maryi poprzedzona modlitwą różańcową.
 10. Bóg zapłać za ofiary składane na budowę nowego kościoła, te dzisiejsze złożone na tacę, wpłacane na bankowe konto budowy, czy przekazywane osobiście. Natomiast za tydzień przed kościołem odbędzie się comiesięczna zbiórka do puszek na pomoc rodzin dotkniętym wojną w Palestynie.  
 11. W następną niedzielę będziemy przeżywali XVII Święto Dziękczynienia pod hasłem "Dziękujemy za służbę człowiekowi". Ofiary złożone na tacę tego dnia będą przeznaczone na budowę Świątyni Opatrzności Bożej w Wilanowie. Metropolita Warszawski zaprasza nas w tym dniu na Uroczystości do Wilanowa….
 12. Dziękujemy za dar jaki otrzymała nasza Parafia. Jest to pojemnik na wodę święconą. W tej chwili wystawiony jest w nawie bocznej od str. Bolkowskiej.
 13. W garażu obok kaplicy jest wyłożona prasa i wydawnictwa katolickie. Zapraszamy do lektury.

 

Parafia Świętego Łukasza Ewangelisty
ul. Górczewska 176, 01-460 Warszawa
tel. 22-664 10 99 w godzinach pracy kancelarii
Konto budowy nowego kościoła: 31 1240 2034 1111 0000 0308 3439
Administrator strony: parafia at swlukasz.waw.pl