1. Dziś przypada Dzień Środków Społecznego Przekazu. Pamiętajmy w naszych modlitwach o dziennikarzach, reporterach i wszystkich pracujących w różnego rodzaju mediach, by stawali się przekazicielami prawdy i trwałych, nieprzemijających wartości. Sami zaś  starajmy się sięgać po prasę katolicką.

2. Jutro, 17 września przypada kolejna rocznica napaści Związku Radzieckiego na Polskę w 1939 roku. Wspominamy wszystkich poległych na Wschodzie, deportowanych i zamęczonych na Syberii i w innych miejscach kaźni. Prosimy miłosiernego Boga o pokój i zgodę między narodami.

3. We wtorek 18 września w liturgii obchodzimy Święto św. Stanisława Kostki, patrona naszej Ojczyzny, archidiecezji, oraz dzieci i młodzieży, a w piątek 21 września Święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty

4. We wtorek zapraszamy na uroczystą Mszę św. o godz.18.00 podczas której kandydaci na ministrantów otrzymają komże.

5. Kurs przedmałżeński w naszej parafii rozpocznie się we wtorek o godz.19.30 w kaplicy.

6. Wspólnota Gloria Dei zaprasza do wspólnego uczestnictwa w modlitwie słowem Bożym - lectio divina w czwartek 20 września o godz. 19.00 w sali parafialnej. Serdecznie zachęcamy do tej formy modlitwy i refleksji nad słowem Bożym.

7. Zapraszamy na wspólną modlitwę w intencji pokoju w piątek o godz. 20.00 w kaplicy.

8. W następną niedzielę, 23 września, Kościół wspomina św. O. Pio wielkiego czciciela Eucharystii i Matki Najświętszej. W naszej kościele uroczysta Msza św. ku czci św. O. Pio odbędzie się o godz. 18.00. Jest to Msza zbiorowa, możemy zatem jeszcze zamawiać intencje przez przyczynę Świętego. Po Mszy św. adoracja relikwii. 

9. W tych dniach przed liturgicznym wspomnieniem św. O. Pio,  po  Mszy  wieczornej, modlimy  się  na  nowennie do św.  O. Pio.

10. Młodzież klas pierwszych licealnych i starszą, pragnącą rozpocząć w tym roku przygotowanie do sakramentu bierzmowania zapraszamy na pierwsze spotkanie informacyjne w następny czwartek 27 września na godz. 19.00. Spotkanie rozpocznie się w kaplicy.

11. Dorosłych naszych parafian, którzy z różnych przyczyn nie przystąpili jeszcze do sakramentu bierzmowania zapraszamy na spotkanie również we czwartek 27 września na godz. 20.00. 

12. Uczestników tegorocznych pielgrzymek rowerowych zapraszamy w następną niedzielę 23 września  na  Mszę św. o godz. 18.00 i spotkanie popielgrzymkowe w sali parafialnej.

13. Za tydzień ofiary składane na tacę przeznaczone będą na budowę nowego kościoła.

14. W garażu obok kaplicy można nabyć prasę i wydawnictwa katolickie. Zachęcamy do lektury. W tym tygodniu polecamy następujące artykuły:
Niedziela -  „Święty, który się nie starzeje” – nastolatek, który dawał przykład dojrzałej wiary i konsekwentnie realizował wyznaczone cele – tak można w skrócie ująć biogram św. Stanisława Kostki.
Idziemy – „Spotkania we dwoje” –Każde małżeństwo może być lepsze. Jak można poprawić relacje w małżeństwie? Po tych spotkaniach zmienia się stosunek męża do żony, rodziców do dzieci, nauczycieli do uczniów, urzędników do interesantów. Jedni zaczynają rozumieć drugich. Cud? Wystarczy posłuchać.
Gość Niedzielny – „Na kolana” -  „Jezusmaria”- wykrzykujemy na jednym oddechu. Bohaterowie serialowej „Autostrady do nieba” nazywali Tego, którego imienia Izrael nie odważył się wymawiać, „Szefem”. Wiesz co się dzieje, gdy wypowiadasz imię „Jezus”?. Co to znaczy wypowiadać imię Boga na daremno?
– „Bóg.com” – wiara w czasach smartfona – jak można wykorzystać nowoczesne media by zbliżyć się do Boga? Czy w necie można spotkać prawdziwego Boga ? Czy oglądanie  relacji live z adoracji jest tym samym, co klęczenie przed Najświętszym Sakramentem?
–  „Rodzicu napisz oświadczenie” – katoliccy rodzice, którzy chcą uchronić swoje dziecko przed niepożądanymi dla swoich dzieci treściami, mogą złożyć u wychowawcy odpowiednie oświadczenie. /Treść oświadczenia na str. www./ Warto wiedzieć, że w tym roku rodzice zgłosili już ponad 500 przykładów nadużyć w szkole.

Parafia Świętego Łukasza Ewangelisty
ul. Górczewska 176, 01-460 Warszawa
tel. 22-664 10 99 w godzinach pracy kancelarii
Konto budowy nowego kościoła: 31 1240 2034 1111 0000 0308 3439
Administrator strony: parafia at swlukasz.waw.pl