1. Trwa Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Nie możemy się ograniczać do modlitwy, lecz pod jej wpływem mamy zmieniać swoje postępowanie. Pamiętajmy słowa Pana Jezusa: „chwałę, którą Mi dałeś, przekazałem im, aby stanowili jedno, tak jak My jedno stanowimy. Ja w nich, a Ty we Mnie!” (J 17,22-23).

2. Jutro Święto Nawrócenia św. Pawła, apostoła Jezusa. Gorliwy faryzeusz i prześladowca pierwszego Kościoła, po tym, jak ukazał mu się zmartwychwstały Chrystus, został Jego uczniem i poświęcił resztę życia szerzeniu Ewangelii. Dzięki temu stał się apostołem narodów.

3. W każdy piątek od Mszy św. wieczornej do godz. 21.00 trwa w naszym kościele adoracja Najświętszego Sakramentu, którą rozpoczyna Koronka do Miłosierdzia Bożego.

4. W najbliższą sobotę 30 stycznia Kwartalne Dni Modlitw Ruchu „Matki w Modlitwie” Zapraszamy na godz. 11.00, na modlitwę matek za dzieci. Szczegóły na plakacie na drzwiach kaplicy.

5. Ze względu na trwającą pandemię, tegoroczna wizyta duszpasterska – kolęda w naszej parafii nie odbędzie się w tradycyjny sposób. Poprzez stronę internetową parafii można zapisać się na kolędę on-line na konkretny dzień. W tym roku zasady spotkań kolędowych dotyczą mieszkańców całej parafii.

6. Dziś w dniu solidarności z Chorwacją, po każdej Mszy świętej zbieramy przed kościołem ofiary do puszek na rzecz poszkodowanych w trzęsieniu ziemi w Chorwacji.

7. W czasie zimowym znacząco wzrastają koszty utrzymania kościoła i domu parafialnego. Dziękujemy za życzliwość i ofiary składane na potrzeby naszej parafii. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary złożone na budowę nowego kościoła.

8. W garażu obok kaplicy można nabyć prasę katolicką. W tym tygodniu polecam następujące artykuły:
Niedziela – „Co na temat aborcji, eutanazji i rozwodów mówi chrześcijaństwo, judaizm, oraz islam?”czy między tymi trzema religiami istnieje przepaść w ocenie moralnej tych zagadnień? 
Gość Niedzielny – „Światło u niechrześcijan”dlaczego Kościół rozmawia z przedstawicielami religii niechrześcijańskich? 
Idziemy – „Odejścia i powroty”dlaczego przybywa ludzi formalnie odchodzących od Kościoła i jakie to ma konsekwencje dla samych apostatów? 
Skała -  Dzień Babci, Dzień Dziadka
          - Promocja lektorska w naszej parafii
          - Jakie pieniądze Kościół oddaje państwu polskiemu
          - W ramionach świętego Józefa
Zapraszamy do lektury.

 

Parafia Świętego Łukasza Ewangelisty
ul. Górczewska 176, 01-460 Warszawa
tel. 22-664 10 99 w godzinach pracy kancelarii
Konto budowy nowego kościoła: 31 1240 2034 1111 0000 0308 3439
Administrator strony: parafia at swlukasz.waw.pl