1. Dziś przypada Dzień Środków Społecznego Przekazu. Pamiętajmy w naszych modlitwach o dziennikarzach, reporterach i wszystkich pracujących w różnego rodzaju mediach, by stawali się przekazicielami prawdy i trwałych, nieprzemijających wartości. Sami zaś  starajmy się sięgać po prasę katolicką.

2. W środę 22 września o godz. 18.00 zapraszamy na Eucharystię ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy i św. Rity. Przyjdźmy z czerwonymi różami, które wraz z naszymi intencjami ofiarujemy Bogu przez pośrednictwo św. Rity. Kartki do wpisania intencji można wziąć przy wyjściu albo w tygodniu z kruchty kaplicy. Wypisane intencje złożymy przed obrazem św. Rity we środę przed Mszą świętą.

3. W czwartek, 23 września, Kościół wspomina św. O. Pio wielkiego czciciela Eucharystii i Matki Najświętszej. W naszym kościele uroczysta Msza św. ku czci św. O. Pio odbędzie się o godz. 18.00. Przewodniczył jej będzie kapucyn, misjonarz br. Robert Wieczorek. Jest to Msza zbiorowa, możemy zatem jeszcze zamawiać intencje przez przyczynę Świętego. Po Mszy św. adoracja relikwii.

4. W sobotę 25 września wspomnienie patrona miasta stołecznego Warszawy - bł. Władysława z Gielniowa.

5. W piątek 24 września kancelaria będzie nieczynna (spowiedź dzieci rocznicowych).

6. Kandydatów na ministrantów od 3 klasy Szkoły Podstawowej zapraszamy na spotkanie 27 września o godz. 19.00 do kaplicy. Dorosłych mężczyzn, którzy chcieliby wrócić do służby przy ołtarzu lub dopiero w dorosłym wieku ją rozpocząć, zapraszamy na spotkanie 27 września o godz. 20.00 do kaplicy.

7. Młodzież z klas ósmych i starszych zapraszamy na przygotowanie do sakramentu bierzmowania. Spotkanie informacyjne w niedzielę 3 października o 19.00 w kaplicy. Dorosłych, którzy chcieliby przyjąć sakrament bierzmowania prosimy o kontakt z ks. Bartoszem.

8. Przygotowanie do I Komunii Św. rozpocznie się spotkaniem z rodzicami dzieci klas trzecich w poniedziałek 20 września o godz. 19.00 w kaplicy. Na to spotkanie zapraszamy też rodziców dzieci młodszych, którzy zainteresowani są rodzinnym przygotowaniem w grupie „Baranków”. Więcej informacji o „Barankach” poprzez link umieszczony w internetowej wersji ogłoszeń parafialnych (https://szkolamontessori.com.pl/baranki-o-nas/)

9. Przygotowanie do sakramentu małżeństwa rozpoczniemy we wtorek 21 września o godz. 19.30 w kaplicy.

10. W następną niedzielę, po Mszy św. o godz. 11.30 rozpoczniemy dla chętnych dzieci i ich rodziców 9-dniowe przygotowanie do zawierzenia dzieci Panu Jezusowi i Niepokalanemu Sercu Maryi. Uroczysty akt oddania dzieci odbędzie się 7 października w święto MB Różańcowej. W garażu obok kaplicy możemy nabyć książkę „Z Maryją za rękę” na podstawie której możemy indywidualnie przygotowywać się doi tego zawierzenia.

11. Za tydzień będziemy gościli w naszej parafii br. Roberta Wieczorka, misjonarza, który z Wydawnictwem „Serafin” z Krakowa będzie promował swoje książki o misjach.

12. Za tydzień ofiary składane na tacę przeznaczone będą na budowę nowego kościoła.

13. W garażu obok kaplicy można nabyć prasę i wydawnictwa katolickie. Zachęcamy do lektury.

 

Parafia Świętego Łukasza Ewangelisty
ul. Górczewska 176, 01-460 Warszawa
tel. 22-664 10 99 w godzinach pracy kancelarii
Konto budowy nowego kościoła: 31 1240 2034 1111 0000 0308 3439
Administrator strony: parafia at swlukasz.waw.pl