1. Wspomnienie wydarzenia nad Jordanem, gdzie Pan Jezus przyjął chrzest, a także gdzie Bóg potwierdził, że jest On Jego Synem, kończy okres Narodzenia Pańskiego. Od jutra w liturgii rozpoczyna się tzw. okres zwykły – w ciągu roku. Jednak w naszej tradycji przedłużamy śpiewanie kolęd do 2 lutego, czyli do święta Ofiarowania Pańskiego. 

2. „Spowiedź, psychoterapia, kierownictwo duchowe. Co łączy, co dzieli?” – to temat kolejnego spotkania „Duchowość dla Warszawy” Prelegentami są: dr Agnieszka Kozak i o. Piotr Kropisz SJ. Prowadzi dr Judyta Pudełko PDDM. Spotkanie odbędzie się w środę 15 stycznia o godzinie 19.00, w Narodowym Instytucie Kultury i Dziedzictwa Wsi (dawniej Biblioteka Rolnicza), ul. Krakowskie Przedmieście 66. Zaprasza Papieski Wydział Teologiczny w Warszawie.

3. W czwartek, 16 stycznia br. o godz. 18.00 w sali konferencyjnej Domu Arcybiskupów Warszawskich przy ul. Miodowej 17/19 odbędzie się kolejne spotkanie z cyklu Myśląc z Wyszyńskim. Tematem spotkania będzie: Prawda antropologiczna: mężczyzną i niewiastą zrodził ich. W spotkaniu udział wezmą: dr hab. Aneta Gawkowska, p. Anna Rastawicka, p. Krzysztof Broniatowski.

4. W dniach od 18 do 25 stycznia w Kościele będzie trwał Tydzień Powszechnej Modlitw o Jedność Chrześcijan pod hasłem: „Życzliwymi bądźcie"

5. Jutro o godz. 18.00 Msza św. wypominkowa. Nasze modlitwy za zmarłych rozpoczniemy o godz. 17.15.

6. Zapraszamy małżeństwa sakramentalne do rozwijającej się wspólnoty Domowego Kościoła. Domowy Kościół jest miejscem dzielenia się wiarą i życiem, dostosowanym czasowo do zabieganego współczesnego człowieka. Spotkanie informacyjne w sobotę 18 stycznia, o godz. 19.30 w salce nad kaplicą.

7. Schola dziecięca poszukuje osób (dorosłych i starszych dzieci) zdolnych muzycznie. Osoby, które grają na instrumentach (klawiszowych, skrzypcach, flecie poprzecznym czy gitarze) proszone są o zgłoszenie się bezpośrednio do ks. Bartka lub p. Edyty lub do zakrystii i pozostawienie kontaktu.

8. „Bóg zapłać” za ofiary składane na potrzeby budującej się świątyni; te dzisiejsze złożone na tacę, wpłacane na bankowe konto budowy, czy przekazywane indywidualnie.

9. Przed kaplicą rozprowadzane są autorskie prace p.t Naturalna Biblia – ilustrowane świadectwo wiary jej autorki.

10. W garażu obok kaplicy można nabyć wydawnictwa i prasę katolicką. W dzisiejszej prasie polecam artykuły:  
Idziemy„Chrzestni – nieoceniony skarb” – jak powinniśmy wybierać dzieciom chrzestnych, oraz jakie obowiązki na nich spoczywają.
Niedziela „Dwoje w kryzysie” – Na początku euforia i życie jak w bajce. Z biegiem miesięcy i lat – coraz więcej problemów, nieporozumień, pretensji i różnic. Małżeński kryzys. Dlaczego i kiedy się pojawia? Co jest potrzebne by z niego wyjść cało?
Gość Niedzielny„Czy trafi mi się wierzące dziecko?” – Jak wychowywać? Co zrobić, by dorastające dziecko nie porzuciło wiary.
Skała - Sens i znaczenie chrztu Pana Jezusa w Jordanie

          - Pierwsze święta Prymasa Wyszyńskiego w więzieniu
          - Fotorelacja z parafialnego kolędowania i spotkań opłatkowych
          - Świadectwo o wspólnocie Domowego Kościoła

11. Dziękujemy mieszkańcom bloków przy ul. Powstańców Śląskich 89, 89A, B, C za życzliwe przyjęcie nas podczas kolędy i złożone ofiary.

12. W najbliższym tygodniu z wizytą duszpasterską pragniemy odwiedzić naszych parafian zamieszkałych:
poniedziałek 13.I. Powstańców Śląskich 89D 
wtorek 14.I. ul. Powst. Śląskich 83, Powst. Śląskich 85/87 kl. 1 - 13  
środa 15.I. ul. Powstańców Śląskich  85/87 kl. 14 - 22 
czwartek 16.I. ul. Powstańców Śląskich 85/87 kl. 23 - 34  
piątek 17.I. ul. Górczewska 222 bl. A1, A2, A3 
sobota 18.I. ul. Górczewska 222 bl. B1, B2, B3
poniedziałek 20.I. ul. Górczewska 224 kl. 1 -9

Rodziny, które w tym roku będą przyjmować księdza po kolędzie  po raz pierwszy prosimy o  zgłoszenie: 
- osobiście: w niedzielę po Mszach św. lub w kancelarii parafialnej   
- telefonicznie lub e-mail. 
Kolędę rozpoczynamy codziennie o godz. 18.00, a w sobotę od godz. 13.00.
Prosimy o pomoc w rozwieszeniu na klatkach schodowych informacji o kolędzie. Stosowne zawiadomienia można odebrać po każdej Mszy św. w zakrystii

 

Parafia Świętego Łukasza Ewangelisty
ul. Górczewska 176, 01-460 Warszawa
tel. 22-664 10 99 w godzinach pracy kancelarii
Konto budowy nowego kościoła: 31 1240 2034 1111 0000 0308 3439
Administrator strony: parafia at swlukasz.waw.pl