1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy w naszej parafii rekolekcje wielkopostne, które trwać będą do środy włącznie. Serdecznie witamy w naszej wspólnocie O. Marka Kowalskiego, duszpasterza z Mariumpola na Ukrainie, który w tym roku wygłosi do nas nauki rekolekcyjne.
- Dorosłych zapraszamy jeszcze w poniedziałek, wtorek i środę na Mszę św. z nauką rekolekcyjną na godz. 10.00 lub 18.00.
- Uczniowie Szkoły Podstawowej przyjdą na swoje  rekolekcje przed południem w ramach zajęć lekcyjnych.
- Studentów i młodzież zapraszamy w te dni na godz. 20.00.  
Do spowiedzi można przystępować codziennie, w szczególny jednak sposób zapraszamy do skorzystania  z sakramentu pokuty we wtorek. Tego dnia spowiadać będziemy  od godz. 9.30 i po południu od godz. 17.15. Bardzo prosimy by nie odkładać spowiedzi na Wielki Tydzień.
Szczegółowy program rekolekcji jest wywieszony przed kościołem i zamieszczony na stronach internetowych parafii.

2. W czasie rekolekcji kancelaria parafialna będzie nieczynna.

3. Gorzkie Żale z nauką pasyjną dziś o godz. 17.00.

4. Również dziś Rodzinne Świętowania Niedzieli. Rozpocznie się Mszą św. o godz.11.30 Następnie w drugiej części, w salce „na górze”, warsztaty palmowe. Spotkanie jest otwarte dla wszystkich, którzy chcą z innymi rodzinami i w dobrej atmosferze spędzić niedzielny czas.

5. Jutro przypada Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP i patrona Kościoła. Na uroczystą Mszę Św. z zawierzeniem mężów i ojców św. Józefowi zapraszamy o godz. 18.00.

6. W piątek 23 marca o godz. 18.00 Msza św. ku czci św. O. Pio.


7. 
W najbliższy piątek 23 marca, Nabożeństwo Drogi Krzyżowej
o godz. 1700 z udziałem dzieci,
o godz. 1900 Drogę Krzyżową poprowadzą znani aktorzy i dziennikarze warszawscy. 
o godz. 20.00 Droga krzyżowa ulicami os. Przyjaźń. Zapraszamy młodzież. 


8. Organizujemy wspólny wyjazd autokarem na Diecezjalny Dzień Młodzieży do Świątyni Opatrzności Bożej w Wilanowie w sobotę w godz. 10.00 -15.00 Zapraszamy młodzież ze wszystkich grup parafialnych, ministrantów, skautów, kandydatów do bierzmowania i wszystkich chętnych. Tych, którzy chcieliby uczestniczyć w tym wydarzeniu, prosimy o zgłoszenia do środy osobiście, telefonicznie lub e-mailem.

9. Przyszła niedziela 25 marca, jest już Niedzielą Męki Pańskiej, czyli Palmową. Podczas każdej Mszy św. poświęcenie palm. Uroczysta procesja z palmami będzie przed Mszą św. o 1130 (gromadzimy się na placu po spalonym kościele). 
Palmy będzie można kupić przed kościołem. Kupując nasze  palmy wspieramy dzieło budowy nowego kościoła.

10. Sakrament Chrztu Św. udzielany będzie w I i II dzień Świąt Wielkanocnych. Prosimy o zgłaszanie chrztów w kancelarii parafialnej w tym tygodniu od czwartku. Konferencja przed Chrztem w Wielką Środę, t.j. 28 marca o godz. 19.00.

11. Za tydzień ofiary złożone na tacę będą przeznaczone na budowę nowego kościoła.

12. Wychodząc z kaplicy po prawej stronie, w garażu można nabyć karty świąteczne, wydawnictwa i prasę katolicką. Polecamy niepozorną broszurę pt. „Rachunek sumienia” przydatną w przygotowaniu się do spowiedzi. Można też nabyć film animowany na płycie DVD pt. „Największy z cudów”. Kupując ten film za 5 zł. wspieramy prześladowanych chrześcijan w Syrii i Iraku.

13. Tradycyjnie i w tym roku, będziemy rozprowadzać czekoladowe słodkości w Niedzielę Palmową, a mazurki i baby wielkanocne w Wielką Sobotę, przy okazji święcenia pokarmów. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na budowę nowego kościoła.

14. Przed kościołem ministranci rozprowadzają kolejny nr parafialnego tygodnika „Skała”.

15. W tym tygodniu mamy jeszcze wolne intencje mszalne.

Parafia Świętego Łukasza Ewangelisty
ul. Górczewska 176, 01-460 Warszawa
tel. 22-664 10 99 w godzinach pracy kancelarii
Konto budowy nowego kościoła: 31 1240 2034 1111 0000 0308 3439
Administrator strony: parafia at swlukasz.waw.pl