1. Dzisiaj wraz z katolikami na całym świecie modlimy się za migrantów i uchodźców. Zachęcamy, aby w sposób szczególny otoczyć modlitwą naszych rodaków przebywających poza granicami Ojczyzny, ich rodziny oraz duszpasterzy posługujących polskim emigrantom.

2. W środę Kościół w Polsce obchodzi Dzień Judaizmu. Dziękujemy Panu Bogu za wspólną wiarę objawioną na kartach Starego Testamentu.

3. Od czwartku rozpoczyna się Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. W tym roku przebiega on pod hasłem: „Prawica Twoja wsławiła się mocą”. 

4. W przyszłą niedzielę i poniedziałek przypada Dzień Babci i Dzień Dziadka. Zapraszamy seniorów do wspólnej modlitwy ze swoimi wnukami.

5. Jutro o godz. 18.00 Msza św. wypominkowa. Nasze modlitwy za zmarłych rozpoczniemy o godz. 17.30.

6. „Bóg zapłać” za ofiary składane na potrzeby budującej się świątyni; te dzisiejsze złożone na tacę, wpłacane na bankowe konto budowy, czy przekazywane indywidualnie. 

7. W garażu obok kaplicy można nabyć prasę i wydawnictwa katolickie.  Są też komplety kolędowe, kropidła, woda święcona, gromnice. Przed kaplicą ministranci rozprowadzają kolejny nr parafialnego tygodnika „Skała”. W tym tygodniu polecamy artykuły:
„Niedziela”Na szczytach świata - To Polacy otworzyli nową epokę w dziejach himalaizmu, mów Krzysztof Wielicki , pierwszy zdobywca Mont Everestu zimą, kierownik tegorocznej wyprawy zimowej na K2. Na tegoroczny Tydzień Ekumeniczny zaproszony jest każdy z nas - szczegółowy wykaz nabożeństw ekumenicznych w Warszawie.
”Idziemy”Jezus na emigracji – Dlaczego św. Rodzina udała się do Egiptu i dlaczego wróciła z emigracji, choć mogła tam żyć ? 
Bądź jak Stoch – Kto jest idolem, a kto autorytetem dla współczesnej młodzieży, pisze Krzysztof Ziemiec. 
„Gość Niedzielny”Boży maratończyk – św. Stanisław Kostka jest nie tylko patronem dzieci i młodzieży, ale też Polski. Jak to się stało, że w młodym jezuickim nowicjuszu ujrzano obrońcę łacińskiej cywilizacji ?
Zbawiciel świata w Emiratach - O tym jak następca tronu Arabii Saudyjskiej zakupił obraz Zbawiciel Świata przedstawiający Jezusa z prawą ręką wzniesioną do błogosławieństwa. Arcydzieło sztuki chrześcijańskiej będzie wystawiane w sercu muzułmańskiego kraju…
„Skała” – Nowy program duszpasterski Kościoła w Polsce.
- w Kąciku Liturgicznym - Gesty liturgiczne tłumaczy ks. Rafał;
- Wywiad o pracy w Sri Lance z naszym parafianinem ks. Adrianem;
- Wiara - tematem rozmów babci z wnukiem.

8. Dziękujemy mieszkańcom ulic ul. Powstańców Śląskich 83, Pełczyńskiego 30, 30A,B, 32, 137, 139.  Deyny 3, 5, 7, ul. Deyny – domki, Narwik 7A, Górczewska 226A,B,C,D,E, 228E za życzliwe przyjęcie nas podczas kolędy i ofiary złożone na budowę kościoła.

9. W najbliższym tygodniu z wizytą duszpasterską pragniemy odwiedzić naszych parafian zamieszkałych:
poniedziałek 15.I. Pełczyńskiego 22A, 30C
wtorek 16.I. ul. Pełczyńskiego 22E, F 
środa 17.I. ul. Pełczyńskiego 22B, C 
czwartek 18.I. ul. Pełczyńskiego 22D, G 
piątek 19.I. ul. Pełczyńskiego 7, 9
sobota 20.I. ul. Narwik 8 i domki przy ul. Narwik
poniedziałek 22.I. ul. Narwik 10, 12
Rodziny, które w tym roku będą przyjmować księdza po kolędzie po raz pierwszy prosimy o zgłoszenie: 
 - osobiście: w niedzielę po Mszach św. lub w kancelarii parafialnej, 
 - telefonicznie lub e-mailem na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 
Kolędę rozpoczynamy od godz. 18.00, a w sobotę od godz. 13.00.  
Bardzo prosimy o pomoc w rozwieszeniu zawiadomień o kolędzie na klatkach schodowych. Stosowne ogłoszenia można odebrać zakrystii  zaraz po Mszy świętej.

Parafia Świętego Łukasza Ewangelisty
ul. Górczewska 176, 01-460 Warszawa
tel. 22-664 10 99 w godzinach pracy kancelarii
Konto budowy nowego kościoła: 31 1240 2034 1111 0000 0308 3439
Administrator strony: parafia at swlukasz.waw.pl