1. Z ustanowienia Papieża Franciszka, na zakończenie Nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia, obchodzimy dziś I Światowy Dzień Ubogich pod hasłem "Nie miłujmy słowem, ale czynem"

2. Codziennie w dni powszednie po Mszy wieczornej odmawiamy różaniec i polecamy Bożemu miłosierdziu naszych bliskich zmarłych, których wypisaliśmy na kartach wypominkowych. Ciągle jeszcze można składać imiona naszych zmarłych na wypominki parafialne.

3. W czwartek 23 listopada o godz. 18.00 comiesięczna Msza św. ku czci św. O. Pio. Jest to Msza św. zbiorowa, możemy więc jeszcze składać na nią swoje intencje. Po Mszy św. adoracja relikwii.

4. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Po Mszy Świętej o godz. 13.00 przed wystawionym Najświętszym Sakramentem ponowimy Jubileuszowego Aktu Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana.

5. Dziś odbędzie się spotkanie w ramach Rodzinnego Świętowania Niedzieli. Msza św. o godz. 11.30 ze szczególnym udziałem rodzin, a następnie druga część w salce „na górze”. Z racji zbliżającego się Adwentu, spotkanie poświęcimy na tworzenie wyjątkowego, niepowtarzalnego kalendarza adwentowego, który pomoże w duchowym przygotowaniu do Świąt Bożego Narodzenia. Spotkanie jest otwarte dla wszystkich, więc zapraszamy chętnych, którzy chcą w rodzinnym gronie i w dobrej atmosferze spędzić niedzielne popołudnie.

6. Dziś jeszcze, Sanktuarium św. Siostry Faustyny przy ul, Żytniej zaprasza na godz. 19.00, na Koncert charytatywny z okazji I Światowego Dnia Ubogich. Będzie to recital Agnieszki Musiał, kompozytorki, autorki tekstów.

7. Dyrekcja i Grono Pedagogiczne Szkoły Podstawowej nr 82 im. Jana Pawła II, z okazji ogólnopolskiej akcji „Cała Polska czyta dzieciom”, serdecznie zapraszają na spotkanie poetyckie w naszym kościele, w czwartek 23 listopada o godz. 13.30. Wiersze Noemi Joanny Zasady czytać będą: Teresa Lipowska, Łukasz Nowicki, Maciej Mikołajczyk, a zaśpiewa Danuta Stankiewicz i Stanisław Górka. Szczegóły na plakacie na drzwiach kaplicy.

8. Osób jadących na Europejskie Spotkanie Młodych w Bazylei zapraszamy na spotkanie w sobotę o godz.19.00

9. W przyszłą niedzielę odbędzie się promocja Liturgicznej Służby Ołtarza.  Zapraszamy rodziny naszych ministrantów na uroczystą Mszę św. o godz.11.30 a po Mszy na wspólne świętowanie w sali parafialnej

10. Za tydzień ofiary składane na tacę będą przeznaczone na budowę nowego kościoła.

11. Zapraszamy na pielgrzymkę do Włoch w 50 rocznicę śmierci O. Pio w dn. 16-23 kwietnia 2018 r. W programie m.in. Rzym, Watykan, Neapol, San Giovanni Rotondo. Szczegóły i zapisy w zakrystii i kancelarii lub drogą meilową u ks.Rafała.

12. Towarzystwo Studentów Farmacji zaprasza nas  na konsultacje dotyczące cukrzycy. Wolontariusze – studenci farmacji, analityki medycznej i dietetyk, będą udzielać porad w zakresie profilaktyki, objawów czy dobrych nawyków w terapii cukrzycy. Będą także wykonywane podstawowe badania profilaktyczne. Akcja będzie miała miejsce w sobotę 25 listopada, w godz. 11.00 – 17.00 przy wyznaczonych stoiskach w Parku Wola.

13. W garażu obok kaplicy można nabyć prasę i wydawnictwa katolickie przed kaplicą ministranci rozprowadzają kolejny nr parafialnego tygodnika „Skała”.

W tym tygodniu polecamy artykuły:

„Niedziela” – „Miłujmy czynem” – chrześcijanin nie może przechodzić obojętnie obok biedy.

„Telewizja nie z tego świata” – warto sprawdzić nową telewizję -Opoka TV

„Gość Niedzielny” – „Życie należy do Boga” - Aż trudno uwierzyć, że w ub. Roku 5,5 tyś. Polaków odebrało sobie życie. To więcej niż zginęło w wypadkach samochodowych. Czy samobójca skazany jest na pootępienie? Co o samobójstwie mówi Kosciół?

 Do tego nr Gościa Niedzielnego dołączony jest kalendarz ścienny na rok 2018 ze św. Józefem

„Idziemy”„Jezus czeka na ulicy” – O człowieku, który dzisiaj poświecił się bezdomnym i innym ludziom w potrzebie.

 

Zapraszamy do lektury.

Parafia Świętego Łukasza Ewangelisty
ul. Górczewska 176, 01-460 Warszawa
tel. 22-664 10 99 w godzinach pracy kancelarii
Konto budowy nowego kościoła: 31 1240 2034 1111 0000 0308 3439
Administrator strony: parafia at swlukasz.waw.pl